"Турбоатом" відвідала делегація Європейського банку реконструкції та розвитку

АТ "Турбоатом" відвідала делегація ЄБРР, до складу якої увійшли представники ЄБРР: провідний інженер Девід Едвард МакКеон; представники ЄІБ: старші інженери Олів`є Трікка та Ініго Аренцибіа Гонзалез, Славомір Зултак.

Гості відвідали гідро лабораторію, модельний, паротурбінний, гідротурбінний, лопатковий та складально-випробувальний цехи, а також цехи лиття і поковок, зварювальних конструкцій і механообробного та зварювального виробництва. Делегацію ознайомили з особливостями виробництва енергетичного обладнання, після чого сторони обговорили перспективи можливої співпраці.

Після зустрічі делегати зазначили, що вони вражені побаченим і раніше на такому великому виробництві не бували. "В першу чергу я відзначу великий досвід, знання, інженерну культуру, адже це дуже важливо для України, яка може дати шанс для подальшого будівництва станцій", - заявив Девід Едвард МакКеон.

"Ваше виробництво дійсно вражає, особливо своєю конкурентоспроможністю в світовому масштабі. Тобто крім того великого проекту, який сьогодні фінансує наш банк за українськими станціям, я бачу, що ви ще відправляєте продукцію до Казахстану, в Латинську Америку та інші частини світу. Це дуже велике досягнення", - сказав співробітник ЄІБ з управління операціями з транзакціями Славомір Зултак.

У свою чергу генеральний директор АТ "Турбоатом" Віктор Суботін, подякував представникам делегації за візит.

На кошти ЄБРР АТ "Турбоатом" здійснює низку проектів:

  • Канівська ГЕС. У листопаді 2016 року АТ "Турбоатом" та ПрАТ "Укргідроенерго" уклали контракт на модернізацію двох блоків станції. У відповідності з контрактом АТ "Турбоатом" розробляє конструкторську, проектну та технічну документацію, а також виготовить і поставить 7 гідравлічних турбін ПЛ 15-ГК-600 в повній комплектації для реконструкції двох енергоблоків Канівської ГЕС. Тендер на гроші ЄБРР проходив у два етапи на протязі трьох років. АТ "Турбоатом" зміг перемогти своїх конкурентів – німецький консорціум ANDRITZ HYDRO та китайське підприємство Power China-Nari – за співвідношенням ціни та якості.
  • Київська ГАЕС. Контракт на реконструкцію трьох агрегатів станції укладено між АТ "Турбоатом" та ПрАТ "Укргідроенерго" 30 грудня 2016 року. АТ "Турбоатом" виступив генеральним підрядником проекту "під ключ". Для станції "Турбоатом" розробить документацію, проведе модельні випробування і поставить три радіально-осьові гідротурбіни типу РО75-В-300, проведе демонтажні, монтажні, пусконалагоджувальні роботи та введення в експлуатацію.
  • ДніпроГЕС-2. Контракт на модернізацію трьох турбін ДніпроГЕС-2 пропелерного типу ПР-В-680 із заміною на поворотно-лопатеві гідротурбіни ПЛ40-В-700 було укладено 2011 року. У квітні 2015 року за участю фахівців АТ "Турбоатом" відбувся пуск гідротурбіни (станційний № 18).
  • Середньодніпровська ГЕС. Контракт на реконструкцію двох гідроагрегатів (поворотно-лопатеві турбіни та генератори) укладено 22 листопада 2017 року між АТ "Турбоатом" і ПрАТ "Укргідроенерго". Реалізація контракту запланована до вересня 2021 року. Це дозволить підвищити потужність гідроелектростанцій ПрАТ "Укргідроенерго", збільшити обсяг виробництва електричної енергії, подовжити термін експлуатації обладнання ГЕС компанії, зміцнить надійність роботи енергосистеми країни в цілому.
Назад