6 червня 2019 року на Канівській ГЕС (Україна) відбулась зустріч керівництва АТ "Турбоатом" та ПрАТ "Дніпро-Спецгідроенергомонтаж".
"Турбоатом" на цій зустрічі представляли заступники генерального директора Сергій Пацюк, Сергій Ільїнський, Олексій Коршунов, а також перший заступник головного конструктора гідравлічних турбін Віктор Єфименко та заступник начальника відділу договорів та замовлень Ольга Рудик. Вони ознайомились з ходом робіт по монтажу обладнання "Турбоатому" та " ДП "Завод "Електроважмаш" і обговорили питання, що виникли в процесі роботи.
На сьогодні з 7-ми турбін дві вже монтуються на станції. Ще одна, третя турбіна, на даний час знаходиться на стадії відправки. Четверту турбіну "Турбоатом" планує виготовити та відправити восени цього року, а останні три - здати в 2020 році. Нагадаємо, що "Турбоатом" є генеральним підрядником цього проекту.
Після технічної наради на станції делегація відвідала музей та могилу українського поета, письменника Тараса Шевченка.
Нагадаємо, що згідно з контрактом, підписаним в листопаді 2016 року, підприємство виготовить і поставить 7 гідравлічних турбін ПЛ 15-ГК-600 в повній комплектації для реконструкції двох енергоблоків Канівської ГЕС.
Цей контракт став результатом першого спільної участі "Турбоатома", який виступив генпідрядником, і його партнерів - "Електроважмашу" (поставка за контрактом семи генераторів) і Консорціуму "НВО Укргідроенергобуд" (поставка за контрактом восьми допоміжних систем гідроагрегатів та шефмонтаж обладнання). Угоду про співпрацю між партнерами було підписано у жовтні 2015 року.
Тендер на гроші ЄБРР проходив у два етапи протягом трьох років. "Турбоатом" за співвідношенням ціни та якості переміг своїх конкурентів - німецький консорціум ANDRITZ HYDRO і китайське підприємство Power China-Nari.