На "Турбоатомі" вчили як діяти у разі витоку хімічно-небезпечних речовин

03.09.2019

Наприкінці серпня поточного року працівники бюро цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки відділу охорони та безпеки праці (ЦЗПТБ) "Турбоатома" провели практичні тренування і показали як діяти у випадку надзвичайної ситуації (НС) на гальванічній дільниці складально-випробувального цеху 73.

Зокрема, працівників підготували до дій у разі витоку хімічно-небезпечних речовин. У тренуваннях відпрацьовували свої навички диспетчера, пожежники, рятувальники, медики та співробітники служби радіаційно-хімічного спостереження.

Тренування розпочали начальник бюро ЦЗПТБ Віктор Підкопай та провідний інженер бюро Сергій Літвінцев. Після окремого сигналу про витік сірчаної кислоти та травмування людини працівники цеху негайно довели цю інформацію диспетчеру підприємства, озброївшись засобами індивідуального захисту (респіраторами та протигазами) провели зупинку технологічного обладнання та за командою майстра дільниці Юлії Каткової евакуювали усіх працюючих у небезпечне місце - на відкриту територію біля головного корпусу.

Головний диспетчер Сергій Бекетов викликав пожежно-рятувальний підрозділ та оповістив посадових осіб, що входять до складу штабу з ліквідації НС. В подальшому був відпрацьований збір особового складу формувань цивільного захисту, необхідний для ліквідації аварії. Ланка пожежно-рятувальної служби під керівництвом Віталія Гожи здійснила розвідку та евакуювала з місця події постраждалого, якому одразу ж була надана перша медична допомога силами бригади медичної служби у складі Тетяни Бортникової та Наталії Кокаревої. Розвідку хімічного стану та операцію з нейтралізації пролитої кислоти провели робітники центральної заводської лабораторії Ольга Кривонос, Ольга Філіпова та Юрій Плахота. Загальну ліквідацію наслідків НС та аварійно-поновлювальні роботи організувала аварійна бригада цеху 73 під керівництвом начальника дільниці Валерія Мєховича.

Усі учасники тренувань у складі своїх ланок, бригад та інших формувань цивільного захисту отримали добрі оцінки своїх дій. Особливо слід відзначити співробітників медично-санітарної частини та заводської лабораторії, які вже не в перше беруть участь у таких заходах і завжди вирішують поставлені завдання на належному рівні.

Наприкінці начальник відділу охорони та безпеки праці Сергій Чернуха подякував усім підрозділам за гарну обізнаність та підготовленість, вказав на окремі недоліки та висловив сподівання, що наше підприємство ще довгі роки буде працювати у штатному режимі без НС й отримані навички ніколи не доведеться використовувати у повсякденні.