Представники ЄС та Мінекономіки відвідали "Турбоатом"

12.09.2019

Представники Європейського Союзу та Міністерства економіки України, які прибули до Харкова у рамках засідання робочої групи "Україна - ЄС", 10 вересня 2019 року відвідали АТ "Турбоатом".

Гостей зустрів генеральний директор підприємства Віктор Суботін. Він ознайомив їх з виробничими можливостями підприємства. У цехах № 50, 53, 73, 83 та 55 було представлене унікальне модернізоване обладнання заводу, серед якого: спеціальні обробні центри з числовим програмним управлінням Вальдріх Кобург (Німеччина), Шкода (Чехія), Інноченті (Італія). Всього на заводі встановлено 6 таких центрів з можливістю обробки складно-профільних деталей з використанням 5-тикоординатних головок з числовим програмним керуванням.

У лопатковому цеху Віктор Суботін представив гостям модернізоване вітчизняне обладнання з програмним управлінням. До речі, така модернізація виконана на 15-ти одиницях обладнання. Також було продемонстровано унікальну портативну координатно-вимірювальну машину FARO Prime з програмним забезпеченням Delcam, яке дозволило цеху значно прискорити і спростити розмітку лопатей гідротурбін для їх подальшої обробки, зменшити витрати на великогабаритне металоємне оснащення. Гості побачили зразки крупногабаритного лиття, дізналися про унікальний досвід заводу зі зварювання ротарів, що не роблять підприємства інших країн світу.

За словами гендиректора, в цілому, проведена модернізація обладнання дозволила "Турбоатому" в 1,5 - 2 рази скоротити цикли підготовки і виробництва турбінного устаткування. "Завод за власні кошти зумів у своїх старих корпусах за останні 10 років створити сучасне виробництво", - підкреслив Віктор Суботін.

Як зазначив у ході візиту на "Турбоатом" начальник Управління розвитку промисловості Харківської облдержадміністрації Володимир Міщенко, показово, що засідання робочої групи проходить саме у Харкові, адже тут розташовані два флагмана машинобудування - "Турбоатом" і "Електроважмаш". "Проведення заходу такого рівня має важливе значення для подальшого налагодження співпраці між Україною та Європейським Союзом у напрямку промислового енергомашинобудування: це допомога Україні в сертифікації вітчизняної продукції, її виходу на європейські ринки, а також створення спільних проектів між вітчизняними підприємствами та підприємствами ЄС", - підкреслив Володимир Міщенко.

11 вересня на засіданні робочої групи виступив, головний інженер Григорій Іщенко. Він зазначив, що "Турбоатом" належить до стратегічних підприємств України і входить в число провідних турбобудівних фірм світу. На заводі виготовляється складне наукоємне енергетичне обладнання для потреб України, країн СНД і далекого зарубіжжя. Турбіни заводу сьогодні надійно працюють на електростанціях 45 країн світу в Європі, Азії, Африці та Америці. Розповідаючи про технологічні можливості "Турбоатома", Григорій Іщенко детально зупинився на структурі виробництва: механоскладальному, заготівельно-зварювальному, ливарному.

За його словами, технологічні можливості і проведена глобальна модернізація дозволили "Турбоатому" повернути у власне виробництво роботи, які раніше виконувались по зовнішній кооперації та організувати у себе на підприємстві нові виробничі дільниці.

Окрему увагу в своїй доповіді головний інженер приділив темі імпортозаміщення. За його словами, це стало можливим завдяки проведеній модернізації підприємства. "Так ми освоїли виробництво робочих лопаток 5 ступенів з титанового сплаву для роторів низького тиску, що дозволить виконувати заміну лопаток інших виробників. Наша продукція конкурентоспроможна і дозволяє скоротити цикли монтажу на АЕС, - підкреслив Григорій Іщенко.