На "Турбоатомі" відбулося засідання Координаційної ради за участю наукових установ НАН України

11.10.2019

10 жовтня 2019 року на АТ "Турбоатом" відбулося засідання Координаційної ради з організації спільних робіт наукових установ Національної академії наук України (НАНУ) та "Турбоатома".

У заході взяли участь академіки та члени-кореспонденти НАНУ, члени дирекції та головні конструктори АТ "Турбоатом", а також головні конструктори ДП "Завод "Електроважмаш" у якості запрошених гостей.

Генеральний директор "Турбоатома" Віктор Суботін ознайомив учасників заходу з виробничими можливостями підприємства: гостям був продемонстрований повний цикл виробництва турбінного обладнання для атомних, теплових та гідравлічних електростанцій.

На початку засідання академік НАНУ Олександр Кириленко подякував колективу "Турбоатома" в особі Віктора Суботіна за можливість провести нараду на заводі. "Я був вражений побаченим сьогодні в цехах підприємства. Мені приємно, що наша координаційна рада відбувається на такому успішному та розвиненому заводі", - зазначив Олександр Кириленко.

У свою чергу Віктор Суботін відзначив значну роль, що відіграють наукові установи в роботі харківського заводу. "Від імені дирекції "Турбоатома" можу відповідально заявити, що нинішній стан справ на підприємстві багато в чому визначено взаємодією "Турбоатома" з науковими інститутами та організаціями. В основі нашої продукції – технічні та наукові розробки. Тісна та ефективна взаємодія між НАНУ та "Турбоатомом" стала можливою, перш за все, дякуючи відкритості та щирій підтримці нашого підприємства з боку Національної академії наук та її голови Бориса Євгеновича Патона. Ми це завжди відчуваємо й дуже вдячні за турботу", - сказав у своїй промові генеральний директор "Турбоатома".

В своїх виступах академік Леонід Лобанов та академік Микола Шульга, а також члени-кореспонденти Андрій Русанов та Віктор Воєводін відзначили досягнення в енергетичному машинобудуванні завдяки науково-технічному співробітництву інститутів НАНУ з "Турбоатомом" і запропонували подальші напрямки спільних зусиль.

За підсумками зустрічі Віктор Суботін та Олександр Кириленко підписали Рішення Координаційної ради з організації спільних робіт наукових установ НАН України та "Турбоатома". Згідно з цим документом, Координаційна рада сприятиме залученню до співпраці у галузі енергетичного машинобудування більшої кількості установ НАНУ та рекомендуватиме враховувати в планах наукових досліджень проблемні науково-технічні питання, вирішення яких необхідне для подальшого підвищення рівня і конкурентоспроможності продукції "Турбоатома". Засідання ради будуть щорічними.

Після процедури підписання відбувся брифінг за участю Віктора Суботіна та Олександра Кириленка. "Сьогодні вперше у стінах "Турбоатома" відбулась наукова нарада за участю спеціалістів нашого підприємства та керівників НАНУ", - сказав генеральний директор "Турбоатома", відповідаючи на питання журналістів. За його словами, це стало можливим після підписання в червні 2018 року угоди про співпрацю між НАНУ та "Турбоатомом" у сфері розвитку наукоємності продукції харківського заводу. Перш за все, завдяки тісному зв’язку з декількома основними науковими установами НАНУ, зокрема, з Інститутом проблем машинобудування, ХФТІ, Інститутом електрозварювання тощо ім.Є.О.Патона, Харківським фізико-технічним інститутом тощо.

Олександр Кириленко зазначив, що співпраця НАНУ та "Турбоатома" почалася набагато раніше, проте підписання Генеральної угоди про співпрацю поставило принципово нові завдання. "Одна з проблем нашої країни в тому, що наука та виробництво поки не дуже пов’язані між собою. Тому однією із задач є поєднання зусиль промисловості з науковими досягненнями», - пояснив Олександр Кириленко. Також, він додав, що за результатом підписання Рішення головним завданням має стати розвиток турбобудування та збереження наукового та промислового потенціалу.