У жовтні 2019 року АТ "Турбоатом» здало замовнику четвертий напрямний апарат із семи запланованих для гідротурбіни типу ПЛ-15-ГК-600 для Канівської ГЕС (станційний № 13).
Раніше фахівці харківського підприємства здали представникам ПрАТ "Укргідроенерго", що виступає в якості замовника, сервомотори та мастилоприймач.
Також варто відзначити, що деталі виробництва "Турбоатома" за цим замовленням виготовлені на 100 %.
Згідно з контрактом, підписаним в листопаді 2016 року, підприємство виготовить і поставить 7 гідравлічних турбін ПЛ 15-ГК-600 в повній комплектації для реконструкції двох енергоблоків Канівської ГЕС.
Цей контракт став результатом першої спільної участі "Турбоатома", який виступив генпідрядником, і його партнерів - ДП "Завод "Електроважмаш" (поставка за контрактом семи генераторів) і Консорціуму "НВО Укргідроенергобуд" (поставка за контрактом восьми допоміжних систем гідроагрегатів та шефмонтаж обладнання). Угоду про співпрацю між партнерами було підписано у жовтні 2015 року. Контракт розрахований на кілька років, кінцевий термін поставки всього обладнання - кінець травня 2021 року.
Тендер на гроші ЄБРР проходив у два етапи протягом трьох років. За співвідношенням ціни та якості "Турбоатом" переміг своїх конкурентів - німецький консорціум ANDRITZ HYDRO і китайське підприємство Power China-Nari.
Довідка. Напрямний апарат регулює витрату води через турбіну, а також припиняє доступ води до робочого колеса та у нижній б'єф. Конструктивно він виконується конічного типу з 24-ма лопатками. До складу напрямного апарату входять: зовнішнє й внутрішнє кільце, реґулювальне кільце, лопатки з механізмами повороту тощо. Лопатки управляються за допомогою двох сервомоторів через механізми повороту лопаток і реґулювального кільця.
Поворот лопаток напрямного апарату здійснюється синхронно з розворотом лопатей робочого колеса за комбінаторною залежністю забезпечуючи безударне натікання потоку на лопаті робочого колеса і, як наслідок, оптимальний ККД турбіни.