АТ "Турбоатом" надало свої пропозиції для Стратегії розвитку Харківської області на період 2021-2027 років на першому засіданні робочої підгрупи "Розвиток промисловості на інноваційній основі", що відбулося 16 січня 2020 року.
Підгрупа, яка розробляє блок промисловості в загальній Стратегії розвитку Харківської області, сформована з керівників найбільших промислових підприємств, ректорів вищих навчальних закладів, представників влади та громадських організацій. Керівник підгрупи - генеральний директор "Турбоатома" Віктор Суботін, координатор з боку Харківської облдержадміністрації - начальник Управління розвитку промисловості Володимир Міщенко. Засідання, в ході якого були сформовані стратегічні та оперативні цілі промислового розвитку до 2027 року провів радник голови Харківської облдержадміністрації Марк Беккер.
Пропозиції для Стратегії розвитку в ході засідання робочої підгрупи озвучив головний інженер "Турбоатома" Григорій Іщенко. Зокрема, "Турбоатом" запропонував державним підприємствам за результатами їх фінансово-господарської діяльності встановлювати базовий норматив відрахування частини прибутку і частини прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів на державну частку, в розмірі не більше 30 %. Такий рівень дивідендів пояснюється тим, що підприємства повинні мати можливість розвиватися і створювати робочі місця.
Також серед пропозицій: виконати реконструкцію 11 енергоблоків Зміївської ТЕС шляхом заміни турбін на нові типу К-225-12,8 і К-330-23,5 з підвищенням їх потужності, економічності та надійності; при визначенні переможців у закупівлях ввести механізм застосування умовних процентних знижок в розмірі не нижче 20 % для національних виробників; для участі національних виробників у тендерах, закупівлі, конкурсах тощо залучати державні гарантії; розробляти і виготовляти енергетичну продукцію для ТЕС, АЕС і ГЕС за схемою імпортозаміщення в Україні.
У разі залучення кредитних коштів міжнародних фінансових установ для проведення закупівель "Турбоатом" запропонував на законодавчому рівні ввести обов'язкову частку національного виробника на рівні не нижче 50 % від загальної вартості закупівлі.
В ході засідання також було заслухано виступи директора ДП ХМЗ "ФЕД" Дмитра Леонова, директора ДО "НИОХИМ" Ірини Довгалюк, директора інституту Діпрококс Віктора Рудики, виконавчого директора об'єднання роботодавців "Граніт" Олександра Колесникова, голови постійної комісії облради з питань промисловості Миколи Бєлова та інших членів робочої підгрупи.
Виділено 4 основних напрямки робіт:
Ухвалення Стратегії дозволить залучити в область додаткове фінансування з боку Фонду регіонального розвитку, створить умови для розробки реальних механізмів підтримки на регіональному та державному рівні, сприятиме притоку інвестицій в промисловий комплекс регіону.