"Турбоатом" підписав договір на модернізацію Южно-Української АЕС

25.02.2020

"Турбоатом" підписав договір на модернізацію циліндрів високого та середнього тиску блоку №2 Южно-Української АЕС.

Контракт на суму 300 млн грн сьогодні, 25 лютого, в цеху підприємства №73 підписали директор відокремленого підрозділу "Атомкомплект" державного підприємства "НАЕК "Енергоатом" Руслан Жмудський і генеральний директор АТ "Турбоатом" Віктор Суботін. У церемонії підписання також взяли участь заступник гендиректора Южно-Української АЕС Андрій Петрук і генеральний конструктор "Турбоатома" Євген Левченко.

За словами Віктора Суботіна, підписаний договір - це перший контракт на модернізацію проточної частини турбіни-мільйонника в Україні. Підприємство вже має позитивний досвід виконання аналогічної роботи для замовників за межами країни, в тому числі на блоці №5 АЕС "Козлодуй" (Болгарія).

"Попереду у нас - ціла програма з модернізації проточної частини атомних блоків України: і на наших турбінах, і на російських", - зазначив Віктор Суботін.

Руслан Жмудський розповів, що підписаний договір є частиною вже затвердженої 5-річної програми з модернізації.

"Програма розрахована до 2024 року, і в тій ситуації, що склалася зараз (а саме - брак фінансування на будівництво нових блоків), модернізація існуючого обладнання дасть нам до 10% додаткової потужності. Я вперше на "Турбоатомі" і вражений цим виробництвом. Хочеться висловити колективу підприємства подяку за ту роботу, яку ви робите", - зазначив Руслан Жмудський.

За словами Андрія Петрука, Южно-Українська АЕС вже багато років використовує обладнання, виготовлене "Турбоатомом".

"Найголовніше для нас - програма імпортозаміщення, з якою нам допомагає "Турбоатом". Модернізація, договір на яку сьогодні підписаний, дозволить підвищити електричну потужність орієнтовно на 100 МВт. Хочу зазначити, що ваша продукція зарекомендувала себе з кращого боку. Конкурентів "Турбоатому" ми не бачимо в усьому світі", - заявив Андрій Петрук.

Як розповів Євген Левченко, п'ятирічна програма передбачає модернізацію ще 7-ми таких же блоків: 1 блок на Южно-Українській АЕС і 6 блоків на Запорізькій АЕС.

"Наші конструктори знайшли цікаве рішення, як мінімізувати витрати на модернізацію: мова про використання резервних роторів на станції. Саме це дозволило нам істотно знизити витрати на виконання робіт. Наступний крок - модернізація не наших "мільйонників", а турбін виробництва російських "Силових машин", - зазначив Євген Левченко.

За словами Віктора Суботіна, перший модернізований ротор буде готовий до відвантаження на Южно-Українську АЕС вже на початку квітня.