Працівники АТ "Турбоатом" 27 лютого на конференції трудового колективу затвердили колективний договір на 2020-2021 роки, а також підвели підсумки виконання договору за 2018 - 2019 роки.
Перед колективом виступив генеральний директор підприємства Віктор Суботін. За його словами, завод стабільно працює і вже має плани щодо забезпечення свого подальшого завантаження. "Хочу доповісти, що ми маємо завантаження поточного року рівномірне по всім нашим основним видам виробництва. Зокрема, ми підписали контракт з ДП НАЕК "Енергоатом" на поставку обладнання на Южно-Українську АЕС. Він є дуже важливим, оскільки відкриває нам дорогу для виконання програми модернізації турбін на українських АЕС на наших турбінах - "мільйонниках", а згодом - і на російських за програмою імпортозаміщення. І це наше завантаження на найближчі 5 років", - повідомив генеральний директор.
Він також розповів, що "Турбоатом" на найближчі 3 роки вже має замовлення на виробництво обладнання для гідростанцій. Робота в напрямку збільшення портфеля замовлень безперервно триває. "Ми активно працюємо з Казахстаном по гідравлічним станціям: "Шульбінська" і "Усть-Кам'яногірська", по тепловим: ТЕС "Аксу" і "Екібастузька" ГРЕС-1. Якщо не в цьому році, то в наступному ми обов'язково підпишемо контракт. Таким чином, при всіх економічних складнощах як в Україні, так і світі, у нас є стабільна робота", - підкреслив Віктор Суботін.
Також він наголосив на досягненнях у роботі соціальної політики підприємства. "У минулому році ми відремонтували спортивний комплекс, на високому рівні провели спартакіаду. Вже ранньою весною почнеться ремонт заводської бази відпочинку "Блакитна затока", йдуть ремонти їдалень на підприємстві", - повідомив керівник "Турбоатому".
З доповіддю про підсумки роботи заводу виступив головний інженер підприємства Григорій Іщенко. Він повідомив, що стабільна робота підприємства дозволила зберегти позитивну динаміку в усіх напрямках виробничо-господарської діяльності, успішно впоратися з виконанням в повному обсязі заходів колективного договору за звітний період. Зокрема, річний обсяг реалізації продукції за 2018 рік склав 2 млрд 615 млн грн, за 2019 рік - 2 млрд 823 млн грн. У тому числі було вироблено обладнання для: Южно-Української, Запорізької, Хмельницької, Рівненської АЕС, АЕС "Пакш" (Угорщина), АЕС "Кайга" і "Раджастан" (Індія), АЕС "Козлодуй" (Болгарія), Вірменської АЕС, ТЕС "Аксу" (Казахстан). А також для гідроелектростанцій: Дністровської ГАЕС, Канівської, Середньодніпровської, Дніпро ГЕС-2, Каховської ГЕС; Рогунської ГЕС (Таджикистан), Лардж ГЕС (Індія); Сальто - Гранде ГЕС (Мексика).
Григорій Іщенко повідомив, що "Турбоатом" своєчасно здійснює платежі до державного і місцевих бюджетів, не має заборгованості за спожиті енергоносії та по заробітній платі. До державного бюджету у вигляді податків, зборів, дивідендів і єдиного соціального внеску в 2018 році було перераховано 923 млн грн, в 2019 р. - 1 млрд 111млн грн.
Центральне місце в зростанні ефективності виробництва займали питання підвищення технічного рівня виробництва. На виконання "Інвестиційної програми технічного переозброєння" "Турбоатома" до 2025 року" було витрачено за звітний період близько 80 млн грн. Зокрема, відремонтовано і модернізовано більше 130 одиниць технологічного обладнання та придбано понад 20 одиниць нового обладнання.
В результаті вжитих заходів щодо підвищення зарплати середня зарплата промперсоналу по підприємству за 2019 рік склала 12800 грн, а виробничих робітників основного виробництва – майже 18500 грн. За підсумками роботи 2018 року і 2019 року було виплачено 13-а зарплату.
За словами головного інженера, проєкт колективного договору на 2020 - 2021 роки містить конкретні заходи з питань охорони праці, соціального розвитку колективу, в ньому в основному збережені пільги та компенсації попередніх років. Економічну основу для їх виконання становить збалансований план виробництва і основних техніко-економічних показників. Запланований обсяг реалізації продукції на 2020 рік становить близько 2,9 млрд грн. Робота з наповнення портфелю замовлень триває.
Як повідомив голова профспілкового комітету "Турбоатома" Микола Турчин, серйозна увага приділяється створенню здорових і безпечних умов праці працівників підприємства. Зокрема, відповідно до галузевих норм і колективного договору заводчани забезпечені спеціальним одягом, взуттям та іншими засобами індивідуального захисту. Всього за два роки закуплено понад 40 найменувань спецодягу. За підсумками атестації робочих місць всі співробітники, які працюють у шкідливих умовах праці, отримують відповідні пільги та компенсації.
Особлива увага приділяється підготовці робочих, які задіяні у виготовленні та контролі сертифікованої продукції: токарів, токарів-розточувальників, токарів-карусельників, фрезерувальників, електрозварювальників, дефектоскопистів, контролерів ВТК. За звітний період за такими професіями було підготовлено 430 осіб, в тому числі верстатників 66 осіб, 1425 працівників підвищили свою кваліфікацію.
Голова профкому повідомив, що на території "Турбоатома" безперебійно працює власна мережа громадського харчування: 7 столових і 4 буфету; медико-санітарна частина підприємства, де чітко організована робота з обслуговування працівників підприємства. За два роки в "Блакитній затоці" відпочило 1 495 чоловік, з них за пільговими (15 %) путівками - 1 214 чоловік, в тому числі 332 дитини працівників підприємства, 101 пенсіонер. Безкоштовно були виділені путівки 18 учасникам ООС, двом сімейним парам молодят, які працюють на підприємстві.
Діти працівників підприємства за пільговою вартістю відпочили в дитячих таборах при санаторії "Бермінводи" і на Азовському морі в дитячому оздоровчому таборі "Салют". Всього відпочило 186 дітей.
"Сьогодні ми приймаємо колективний договір на два роки. Збереження наших виробничих досягнень і соціальних програм буде потребувати ще більш сконцентрованих зусиль від дирекції, профкому і від всіх членів трудового колективу", - підкреслив голова профкому Микола Турчин.