13 серпня 2020 року під час офіційного візиту до Харківської області Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль разом із Віце-прем’єр-міністром-Міністром з питань стратегічних галузей економіки Олегом Уруським, Міністром інфраструктури Владиславом Криклієм, т.в.о. Міністра енергетики Ольгою Буславець та головою ХОДА Олексієм Кучером відвідали "Турбоатом". Участь у зустрічі також взяли народні депутати та представники енергетичних підприємств України, серед яких були генеральний директор "Укргідроенерго" Ігор Сирота, т.в.о. президента ДП НАЕК "Енергоатом" Петро Котін та Голова Правління ПАТ "Донбасенерго" Едуард Бондаренко.
Генеральний директор АТ "Турбоатом" Віктор Суботін ознайомив гостей з виробничими потужностями підприємства, виготовленим обладнанням та доповів про показники фінансово-господарської діяльності заводу.
У ході відвідування представники влади побували у паротурбінному, гідротурбінному, лопатковому та складально-випробувальному цехах. Після чого відбулася робоча нарада під головуванням очільника Уряду щодо актуальних питань розвитку українського енергомашинобудування й модернізації української електроенергетики за участю харківських підприємств АТ "Турбоатом" та ДП "Завод "Електроважмаш".
Як зазначив Прем'єр-міністр, "Турбоатом" є одним з найбільших турбінобудівних підприємств у світі, а його продукція може скласти гідну конкуренцію світовим виробникам. "Уряд сприятиме тому, щоб українські машинобудівні підприємства отримували нові експортні контракти. Ми будемо активно використовувати Експортно-кредитне агентство, яке допомагатиме їм просувати свою продукцію за кордон та виходити на нові ринки", - сказав Денис Шмигаль. Він також додав, що розвиток економіки буде стимулювати внутрішній попит. "Уряд також напрацює законодавчі пропозиції, які дадуть змогу українським виробникам мати спрощений доступ до кредитних ресурсів", - заявив Прем'єр-міністр.
Наостанок Денис Шмигаль подякував колективу "Турбоатом" за роботу, відзначивши вагому роль підприємства у світовому виробництві.
"Вкотре переконався, що продукція українських підприємств може скласти гідну конкуренцію на світовому ринку. Для України велика перевага мати такого виробника. Тому це державне питання — підставити плече й надати необхідну підтримку", — резюмував Прем’єр-міністр.
За словами Ольги Буславець, партнерські стосунки між енергетичними компаніями та вітчизняними промисловими виробниками мають перспективу та можливості для інтенсифікації. "Співпраця промислових "гігантів" із генеруючими компаніями сприятиме побудові нової енергетичної інфраструктури в Україні", – підсумувала т.в.о. Міністра енергетики.
У свою чергу Віктор Суботін звернувся до Прем'єр-міністра України з проханням підтримати українське енергетичне машинобудівництво й зберегти виробництво обладнання для внутрішнього ринку: "Маючи працюючий український енергомашинобудівний комплекс, ми не згодні ні за яких умов віддавати виготовлення турбінного обладнання іноземним конкурентам".
Генеральний директор "Турбоатома" наголосив на одному з важливих питань для підприємства на часі: "Наприкінці минулого року додаткова виплата дивідендів державі в розмірі 40 % (доплата частини чистого прибутку до 90 % на підставі рішення Кабміну) нас практично знищила, загалом ми заплатили 1,1 млрд грн з обороту в 2 млрд, і були змушені взяти кредит у банку вперше за 13 років. Цього року Конституційний Суд України визнав неконституційною норму відповідного закону, на підставі якої здійснювалася виплата частини чистого прибутку державі без рішення загальних зборів акціонерів. Отже, рішення Кабміну про доплату 40 % чистого прибутку державі за 2018 рік є незаконним, у зв’язку з чим сьогодні "Турбоатом" звертається до Кабінету Міністрів України з проханням зарахувати 230 млн грн (+ 40 %), оплачених в грудні минулого року, в рахунок дивідендів за 2019 рік.
Він також підкреслив, що наразі є ризик зривання контрактних строків перед ПрАТ "Укргідроенерго" через невиконання ДП "Завод "Електроважмаш" своїх контрактних зобов’язань. "Ми пропонуємо укласти контракт з "Електроважмашем", за умовами якого "Турбоатом" придбає сировину і матеріали, виготовить частини генераторного обладнання за технологією та кресленнями ЕТМ, залучаючи кваліфікованих спеціалістів та орендуючи необхідні виробничі потужності "Електроважмашу". Після виготовлення обладнання відділ технічного контролю "Електроважмашу" прийме його та відвантажить згідно з термінами контаркту. Таким чином ми уникнемо штрафних санкцій у розмірі 10 % від ціни контрактів, яка складає 5,6 млрд грн", - сказав Віктор Суботін.